Jobskın®PREMIUM™

 

 

Lenfödemin tedavisinde kompresyonun rolü çok önemlidir. Bacak, kol, el ve vücudun diğer bölümlerinde primer ve sekonder lenfödemin uzun süreli tedavisinde önemli bir unsurdur. Lenfödem bası giysileri, kas pompalama devinimini iyileştirerek yeni lenf oluşumunu azaltır ve lenf drenajını büyük ölçüde sağlar.

Doğru şekilde oturan bir giysi ile sunulan basınç seviyesi, lenfin yeniden dağıtılmasını, boşaltılmasını ve aynı zamanda kasların sıvıyı daha etkili bir şekilde pompalamasına ve daha verimli çalışmasına olanak tanıyan desteği sağlar. Vasküler ve lenfödem vakalarının uzun vadeli ve basınç gerektiren tedavilerde, kademeli basınç sağlayan özel ve hazır ölçülü bası giysilerimiz önemli bir rol oynar.

Jobskin®,40 yılı aşkın bir süredir üstün nitelikli tıbbi ürünler üreterek itibarını genişleten bir şirkettir. Giysilerimiz en güncel Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) teknolojisini kullanarak, her hastanın ölçümlerine özel benzersiz kalıplar çıkararak üretilmektedir. Jobskin® giysileri, pozitif bir tedavi sonucuna ulaşmak için gerekli olan en kaliteli, hafif ve nefes alabilen kumaşları kullanarak konfor içeren, sabit ve tutarlı bir basınç uygular. Jobskin® giysileri mükemmel uyum sağlamak ve en iyi sonucu elde etmek için tasarlanır ve üretilir.

Jobskin® Premium Özel Ölçü Lenfödem Bası Giysileri

Üstün kademeli bası giysilerimiz zayıf veya hasar görmüş damar veya kılcal damarları sıvı dinamiklerine yardımcı olarak kan veya lenf akışıyla destekler. Kişiye özel olarak tasarlanır, yapılandırılır ve üretilir. Her bir giysi, mükemmel bir uyum sağlamak için hastanın ölçülerine göre hassasiyetle yapılır.

Jobskin®’in eşsiz ölçüm sistemini ve bantlarını kullanarak yapılan ölçümler; bu tarz semptomları tedavi etmek için 20 – 60 mmHg arasında öngörülen kademeli basınç sağlanmasını garantiler.

Ölçüm sistemimiz ve özel kumaşlarımız tarafından oluşturulan gerçek kademeli basınç, bireyin gereksinimlerini karşılamak için en üstün anatomik uyumu sağlar. Giysiler şişliğin azaltılması ve idame edilmesine yardımcı olur ve normal sıvı dinamiğinde düzen sağlar. Giysiler ayrıca uzuvları korumaya, ağrıdan kurtarmaya ve hareket aralığını korumaya yardımcı olur. Kumaş kompozisyonu üst ekstremite için %40 Naylon ve %60 Spandex ve alt ekstremite için %60 Naylon ve %40 Spandex’tir.

Çocuk hastalar için hasta uyumu arttıcı çeşitli kişiselleştirme yelpazesi.

Tedavi Özellikleri

– Şişmeyi azaltmaya ve kontrol etmeye yardımcı olur
– Normal sıvı dinamiğinin düzenini sağlar
– Şişmiş uzuvları korur
– Ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur
– Hareket aralığını korur
– Hesaplanan dereceli basınç ile optimum sonuçlar sağlar
– Jobskin® özel bantları kullanarak hassas ölçüm sistemi
– Kaliteli malzemeler ve hastaya özel kişiselleştirme

Endikasyonları

Lenfödemin azaltılması ve stabilize edilmesi için sıvı dinamiklerine yardımcı olarak, venöz dönüş ve lenf yetersizliğinin yönetimi ve tedavisi. Lenfatik zayıf veya hasar görmüş kılcal damarların drenajına endikedir.

Basınç Aralıkları

Class I – 18-21 mmHg
Class II – 23-32 mmHg
Class III – 34-46 mmHg
Class IV – 49 mmHg ve üstü

Class I ve Class II basınç aralıklı lenfödem bası giysilerimizde kumaş, iplik, bant, fermuar, motif, dantel ve renk varyasyonlarını hastanın seçimine bırakarak kişiye özel özelleştirme sunuyoruz.
Class III ve Class IV basınç aralıklı lenfödem bası giysilerimizde yalnızca bej ve siyah kumaş ve iplik kullanılmaktadır.
Jobskin® Alleviant® Hazır Ölçü Lenfödem Bası Giysileri için bilgi almak istiyorsanız lütfen bize danışın.

Özel Ölçüm Sistemimiz

Üstün kademeli bası giysilerimiz zayıf veya hasar görmüş damar veya kılcal damarları sıvı dinamiklerine yardımcı olarak kan veya lenf akışıyla destekler. Kişiye özel olarak tasarlanır, yapılandırılır ve üretilir. Her bir giysi, mükemmel bir uyum sağlamak için hastanın ölçülerine göre hassasiyetle yapılır.

Jobskin® özelleştirilmiş kağıt bantları da içeren çeşitli ölçme sistemleri kullanmaktadır. Bu sistem, ölçüm grafiklerine hassas ve ayrıntılı ölçümlerin kaydedilmesini sağlar ve böylece rahat ve doğru bir anatomik uyum için optimum sonuç elde edilir. Bu kağıt bant sistemi, her şeklin ve boyutun ekstremitelerinin montaj probleminin üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Ölçümler her 3.8cm’de alınır ve dikkatli bir şekilde giysinin uzunluğu boyunca sorunsuzca değişir. Jobskin®’in eşsiz ölçüm sistemini ve bantlarını kullanarak yapılan ölçümler; bu tarz semptomları tedavi etmek için 20 – 60 mmHg arasında öngörülen kademeli basınç sağlanmasını garantiler.

Kolay Giyim Kitleri

Slide Solution, bası giysileri için bir dizi uygulama yardımcısıdır ve giyimi daha kolaylaştırır. Slide Solution ürünleri, kol ve bacak gibi uzuvlardaki bası giysilerinin giyilmesi ve çıkartılmasında yaşanan sorunları hafifletmek için özel olarak tasarlanmıştır. Slide Solution ürünleri, özel bir kaplama ile işlenmiş çok pürüzsüz bir malzemeden yapılmıştır.

1- The Easy-Slide Arm yardımcı giyim kiti, kolluklar için kesin çözüm.

Uygulama Videosu

2- The Easy-Slide Kids yardımcı giyim kiti, çocuklar için kol ve bacak uzuvları için en iyi giyim kiti

Uygulama Videosu

3- The Magnide® yardımcı giyim kiti, parmak ucu kapalı çorap ve taytlar için kesin çözüm.

Uygulama Videosu

4- The Magnide® Kids yardımcı giyim kiti, çocuklara özel parmak ucu kapalı çorap ve taytlar için kesin çözüm.

Uygulama Videosu

5- The Easy-Slide Adult yardımcı giyim kiti, parmak ucu açık çorap ve taytlar için kesin çözüm.

Uygulama Videosu

Jobstick™ Roll-On Body Adhesive Vücut Tutkalı

Jobstick™ Roll-On Body Adhesive, bası giysilerin bütün gün sıkıca tutulmasını sağlar. Diz ve uyluk uzunluğu çorapları için idealdir. Kolay uygulanır ve suyla kolayca yıkanır.

Steve+® Lateks ve/veya Latekssiz Kavrama Eldiveni

Lenfödem çorap korse vb. gibi bası giysilerinizi daha kolay giyebilmek için özel olarak tasarlanmış lateks veya latekssiz eldivenler. Eldivenler sağlam bir tutuş sağlar ve tüm giysilerle birlikte kullanımı kolaydır. Makinede yıkanabilir ve uzun ömürlüdür. Çeşitli ebatlarda mevcuttur.

Steve+® Latekssiz Eldiven

Steve+® Lateks Eldiven